Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Videolarımız 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Video Galeri Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili arkadaşlar,

Zaman su gibi akıp geçiyor, üç ay sonra yine birlikteyiz.

Ancak 28 yıldır bu bültene emek veren sevgili kardeşim RUHİ DURUKTUNA’yı kaybettik. Mekanı cennet olsun. Onu hiç unutmayacağız, bültenimizin her sayısı onu bize hatırlatacaktır.

Geleneksel pilav günümüzü 23 Nisanda yapabilmenin mutluluğunu yaşadık. Bayrak devir teslim töreniyle diploma törenimiz 20 Mayıs günü yapıldı. Yeni mezunlarımıza “Aramıza hoş geldiniz” diyoruz.

Kütüphanemize 5000 kitap bağışlayan 1983 mezunumuz Prof Dr. Şahap Kavcıoğlu’nu ziyaret ederek teşekkür ettik ve kendilerine bir şükran plaketi ile 40. Yıl mezuniyet anısını takdim ettik.

Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlamak amacıyla Edirne Lisesi Senfoni Orkestrası ve Çok Sesli Korusu ‘nun 7 Haziran Çarşamba akşamı Edirne’de verdiği konser muhteşemdi.

Edirne Lisesi Tiyatro Topluluğunun hazırladığı “Delik Kulaklar Kabilesi” adlı tiyatro oyunu 14 Haziran günü Edirne Devlet Tiyatrosu Salonunda başarılı bir şekilde temsil edildi ve çok beğenildi.

Bu yıl lisemizde okuyan 454 öğrenciden 417 tanesi takdirname ve teşekkür belgesi aldılar. Öğrencilerimizin üstün başarı oranı %92. Evlatlarımızla gurur duyduk.  Lisemizin  yöneticilerini ve öğretmenlerimizi candan kutlarım.

Her yıl olduğu gibi bu yılda “İNGİLİZCE KONUŞMA YAZ OKULU” çalışması, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi  ile işbirliği içinde başarıyla yapıldı. Emeği geçenlere şükranlarımızı sunuyoruz.

Ayrıca değerli valimiz Sayın H. Kürşat Kırbıyık Beyefendiyi makamında ziyaret ederek, Kampüs Gelişim Projesi ile ilgili konuları görüştük.

Kurban Bayramınızı kutlar, saygılar sunarım.

 

                                                                                                                             Atıl ERMAN                                                                                                                                                                               Genel Başkan

Yayınlanma Tarihi: 22 Temmuz 2023 Cumartesi, 15:29
DİĞER YAZILARI
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Günaydın Apt. No:5 K:1 D:6 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: [email protected]
refona.NET