Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Video Galeri Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
Haberler
Edirne Lisesine ilgi çok fazlaydı
Bu yıl lise kayıtları sırasında tarihi Edirne Lisesine ilgi çok daha fazlaydı

Bilindiği gibi geçen ders yılı başında PROJE LİSESİ statüsüne alınan lisemize, merkezi sınavla(LGS)öğrenci alınmaktadır. Bu yıl ülkemizde yapılan LGS sınavlarına 1.472.088 ortaokul mezunu öğrenci  katıldı. Sınav sonuçlarının açıklanmasını izleyen günlerde öğrenciler tercihlerini yaptılar.Millî Eğitim Bakanlığı da öğrencilerin sınavda aldıkları puanlara göre, kazandıkları okulları açıkladı.

Okulumuz bu yılda çok sayıda öğrencinin birinci tercihi idi. Öyle ki LGS sınavında aldıkları punlarıyla Fen liselerine gitmeleri mümkün iken, otuza yakın öğrencimizin okulumuzu tercih etmeleri de dikkat çekici  ve sevindirici bir sonuçtur. Diğer yandan okulumuz, geçen yıl sınava giren öğrencilerin  %3,64 ilâ %10,84 arasıdaki dilimindenöğrenci alırken, bu yıl %2,35 ilâ 8,82 lik dilimden öğrenci kaydetmesi ayrıca sevindirici bir durumdur.

Her geçen yıl daha seçme öğrencilerin okulumuzu tercih etmeleri önümüzdeki yıllarda YKS sınavlarındaki sonuçlara da olumlu etki edecektir. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yeni eğitim ve öğretim yılında candan başarılar dileriz.

Yayınlanma Tarihi: 24 Eylül 2020 Perşembe, 12:16
HABERLERE GERİ DÖN
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Dümen Apt. No:3 D:4 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: elydgenelmerkezi@gmail.com
refona.NET