Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Video Galeri Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
Haberler
Dr. Çağman’ı kaybettik
Dünyaca ünlü müzeci Dr.Filiz Çağman’ı kaybettik

Lisemizin 1958 yılı mezunlarından ve ELYD büyük ödülü sahibi Sayın DR. FİLİZ ÇAĞMAN hanımefendi’yi11 Ocak 2021 Perşembe günü kaybettik. Topkapı Sarayı Müzesinde yapmış olduğu çok başarılı bilimsel çalışmalarla takdir toplayan ve uzun yıllar bu müzenin müdürlüğünü büyük bir başarı ile yürüten Sayın Çağman, dünya müzecileri arasında da saygın bir yere sahipti.

Özellikle 2005 yılında Londra’da açılan “TÜRKLER”isimli sergisindeki üstün başarısı ile ülkemizi dünya çapında tanıtan, Sayın DR. FİLİZ ÇAĞMAN’a derneğimizin ELYD BÜYÜK ÖDÜLÜ  2005yılı Kasım ayında düzenlenen özel bir törenle  takdim edilmişti. Okulumuzdan yetişen çok değerli bir bilim insanı olması nedeniyle, camiamız mensupları her zaman Filiz hanımla gurur duymuşlardır. Kendisini hiçbir zaman unutmayacağız, her zaman rahmet ve saygıyla anacağız. Mekânı cennet olsun.

Edirne Belediyesinin Mart ayı olağan toplantısında, Dr. Filiz Çağman’ın adının Edirne’mizde bir caddeye verilmesi, Edirne belediye meclisince kararlaştırılmıştır. Bu Zarif ve kadirbilir davranışları nedeniyle, başta değerli belediye başkanımıza ve meclisimizin çok kıymetli üyelerine, camiamızın şükranlarını sunarız.

Yayınlanma Tarihi: 06 Nisan 2021 Salı, 18:11
HABERLERE GERİ DÖN
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Dümen Apt. No:3 D:4 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: elydgenelmerkezi@gmail.com
refona.NET