Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Videolarımız 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Video Galeri Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
Haberler
Rayeğan hocahanımı kaybettik
Lisemizin 1942 mezunu camiamızın en büyük ablası öğretmenlerimizin öğretmeni muhterem Rayeğan Köyatası hocahanımı kaybettik

Değerli büyüğümüz, sevgili hocamız, Cumhuriyetimizin ilanından sadece 6 ay sonra dünyaya gelmişti, Atatürk ilkelerine candan bağlı, vatansever, idealist bir Cumhuriyet Öğretmeniydi.

 1985 yılında Edirne’de yılın öğretmeni seçilmişti. O bizim için bir yılın değil son altmış yılın öğretmeniydi. Babası ve bütün kardeşleri de öğretmen olan hocamız, meslek hayatı boyunca  öğrencilerinin çocuklarını da okutma mutluluğuna da erişmişti.

Ayrıca okulumuzda öğretmenlik yapan birçok eski öğrencileriyle de gurur duyardı. Son yıllarına kadar okulumuzla ilişkisini hiç kesmedi. Geleneksel pilav günlerimizde elini öpmek için eski öğrencileri sıraya girerlerdi.

1942 yılı mezunu olan hoca hanım, hayatta olan en büyük ablamızdı. Mezuniyetinin 75. Yıllında derneğimizce kendisine özel bir MEZUNİYET ANISI PLAKETİ takdim edilmişti. 99 yaşında aramızdan ayrıldı. Onu hiç unutmayacak ve her zaman rahmet ve şükranla anacağız.

Ruhu şadolsun.

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2022 Çarşamba, 12:41
HABERLERE GERİ DÖN
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Günaydın Apt. No:5 K:1 D:6 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: [email protected]
refona.NET