Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Video Galeri Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
Haberler
Öğrencilerimizin proje pazarındaki başarısı
Edirne Lisesi öğrencilerinin Trakya Üniversitesi Mavi Büyüme Proje Pazarı pazarındaki başarısı

Okulumuzun INTERREG-IPA CBC BG-TR Programı bünyesinde Trakya Üniversitesi, Burgaz Prof. Dr. Asen Zlatarov Üniversitesi ve Akad N. Zelinski Yüksekokulu ortaklığında yürütmekte olduğu Cross-Border Regions Collaborate for Blue Growth: Blue Growth Collabs / Mavi Büyüme için Sınır Ötesi İş Birliği: Mavi Büyüme Laboratuvarları projesi çerçevesinde 30 Kasım-1 Aralık 2022 tarihlerinde Balkan Kongre Merkezi’nde Trakya Üniversitesi tarafından Mavi Büyüme Proje Pazarı etkinliği ve Çevre Teknolojileri Fuarı gerçekleştirilmiştir.

Aralarında okulumuzun da bulunduğu 40’tan fazla kurum etkinliğe katılım sağlamış, stantlar açarak hem kurumlarını tanıtımını yapmış hem de çevre alanında yürütmekte oldukları faaliyetler hakkında bilgiler vererek ziyaretçilerin farkındalıklarının artmasına katkıda bulunmuşlardır. İki gün süren etkinliklere okulumuz 80 öğrenci ile katılım sağlamış, öğrencilerimiz fuar alanını ziyaret etmiş, mavi büyüme, çevrenin korunması ve atık yönetimi ile ilgili yapılan sunumları ve proje sunumlarını izlemişlerdir.

Öğrencilerimiz Mavi Büyüme ve Sürdürülebilir Kalkınma, Döngüsel Ekonomi ve Su Sistemleri, Çevresel Korumada İnovasyon ile Sınır Ötesi Sular ve Kirlilik başlıkları altında toplam dört alanda proje başvurularında bulunmuş, yedi proje sergilenmeye, iki proje de sunum yapmaya hak kazanmıştır. İki gün boyunca yapılan proje sunumları sonucunda yapılan değerlendirme sonucunda iki projemiz de liseler kategorisinde 3. olmaya hak kazanmıştır.

Yayınlanma Tarihi: 28 Aralık 2022 Çarşamba, 12:43
HABERLERE GERİ DÖN
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Günaydın Apt. No:5 K:1 D:6 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: elydgenelmerkezi@gmail.com
refona.NET