Anasayfa 
Okulumuz 
Yetişenlerimiz 
Derneğimiz 
Vakfımız 
Kampüs Gelişim Projesi 
Videolarımız 
Bize Ulaşın 
ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN Haberler Duyurular Video Galeri Tebrikler Geçmiş Olsun Kaybettiklerimiz Bülten ELYD Üye Albümü ELYD Üye Aidatları ELYD Üyelik Başvurusu ELYD Altın Kitap
Haberler
Lisemizin 2023 Mezunları Tercih Ettikleri Üniversitelere Yerleşti
Bu yıl ÖSYM tarafından yapılan (YKS) sınavlarına yaklaşık olarak 3 milyon kişi katıldığını ilgili kurumun açıklamalarından öğrendik. Lisemiz 2023 mezunlarından bu sınava katılan kardeşlerimizden (38)  kişinin ilk % 5 lik dilime girerek çok büyük bir başarı elde ettiklerini, büyük bir memnuniyetle saptamış bulunuyoruz.

Bu yıl ÖSYM tarafından yapılan (YKS) sınavlarına yaklaşık olarak 3 milyon kişi katıldığını ilgili kurumun açıklamalarından öğrendik. Lisemiz 2023 mezunlarından bu sınava katılan kardeşlerimizden (38)  kişinin ilk % 5 lik dilime girerek çok büyük bir başarı elde ettiklerini, büyük bir memnuniyetle saptamış bulunuyoruz. Bir başka deyişle bu evlatlarımız sınava giren arkadaşlarından 2.845.000 kişinin önünde bir derece elde etmiştir. Onlarla gurur duyuyoruz.

Bizleri mutlu eden diğer bir durum da 38 kardeşimizin ilk 5 tercihlerine, diğer kardeşlerimiz ise 6. ve sonra ki tercihlerine yerleşmiş olmalarıdır. Yine bu yıl yükseköğretime başlayan kardeşlerimizden 24 kişinin çeşitli dallarda mühendislik eğitimini tercih etmeleri de dikkat çekicidir.

ÖSYM tarafından açıklanan yerleştirme sonuçları tablosunda yaptığımız incelemeler neticesin de, 16 kardeşimizin de çeşitli branşlar da İngilizce eğitim yapan fakülteleri seçtiklerini büyük bir mutlulukla tespit ettik.

Bu da, okulumuzdaki yabancı dil eğitiminin ulaştığı başarısını ve öğrencilere bu alanda verdiği özgüvenin göstergesidir, diye yorumlamaktayız. Vakfımız ve Derneğimizin yabancı dil eğitimine yaptığı yatırımlar ve desteklerin, olumlu sonuçlar vermesinin, bizleri son derece mutlu ettiğini bildirirken, bu çabalarımızın bundan sonra da artarak devam edeceğini beyan ederiz.

Genç arkadaşlarımızı bu sınavlardaki başarıları nedeniyle tebrik eder, üniversite yaşamlarında da bu başarılarının devamını dileriz. Onları yetiştiren okulumuzun çok değerli öğretmenlerine ve yöneticilerine de şükranlarımızı sunarız.

Yayınlanma Tarihi: 04 Ekim 2023 Çarşamba, 15:58
HABERLERE GERİ DÖN
Anasayfa  |  Okulumuz  |  Yetişenlerimiz  |  Derneğimiz  |  Vakfımız  |  Kampüs Gelişim Projesi  |  Bize Ulaşın
COPYRIGHT  ©  EDİRNE LİSESİ'NDEN YETİŞENLER DERNEĞİ - GENEL MERKEZİ
Gümüşsuyu Dümen Sok. Günaydın Apt. No:5 K:1 D:6 Taksim / İSTANBUL
Tel: 0.212.244 42 80  Fax: 0.212.244 46 05  e-mail: [email protected]
refona.NET