Günümüzdeki Durum

Derneğimiz Genel Merkezinin, Edirne Lisemizin 150. yıl kutlamaları kapsamında planladığı, kalıcı eserlerin başında bu proje gelmektedir.

2006 yılında bu konuda çalışmaya başlayan derneğimiz, ilk iş olarak Lisemizin bugünkü mevcut tesislerinin durumunu değerlendirmiş ve bunun yetersiz olduğu kanısına varmıştır. 21 yüzyılda teknolojide olduğu kadar diğer alanlarda da hızlı değişimler görülmektedir. Kendimizi olduğu gibi, kurumlarımızı da bu değişim ve gelişmelere adapte etmemiz gerektiğine inanmaktayız.

Günümüzde sivil toplum kuruluşları, her geçen gün daha da ön plana çıkmakta ve önem kazanmaktadır. Artık her şeyi devletten beklemek, doğru olmaz. Devlete yardımcı olmak, destek vererek, işbirliği yaparak uyumlu bir şekilde, kurumlarımıza sahip çıkmak zorundayız. İşte bu duygularla, yeni nesillere daha iyi koşullar hazırlamak amacıyla, çalışmalara başladık. Yapılan titiz çalışmalar sonunda bu proje ortaya çıktı. Geniş bir perspektif ile hazırlanan bu projeyi, Vakfımız, Okulumuz ve İlimizin, değerli yöneticileri ile birlikte, uyum içinde çalışarak uygulamaya koyduk.

Şunu da belirtmek isterim ki, Edirne Lisesinden Yetişenler camiası mensupları olarak bizler, okulumuzun 150 yıllık başarılı eğitim hayatıyla, yetiştirdiği çok değerli insanlarla, her zaman büyük gurur duymaktayız ve bizleri yetiştiren bu okula minnettarız. Son yıllarda ise mezunlarımızın, özellikle yüksek öğrenime geçişte, arzu edilen düzeyi yakalamada bazı sıkıntıları olduğunu, üzülerek görmekteyiz. Eğer bundan 50 yıl sonra, okulumuzun 200. yılı kutlayan yeni nesillerinde, aynen bugün bizim duyduğumuz gibi, bu 50 yıl içinde yeni yetişecek arkadaşlarımızla ile gurur duymalarını istiyorsak üzülmekle yetinemeyiz. Bir şeyler yapmak zorundayız.

Unutmayalım ki

“HER NESİL, KENDİNDEN SONRA
GELECEK OLAN NESİLLER İÇİN
FEDAKÂRLIKTA BULUNMAK
VE BİRŞEYLER YAPMAK
ZORUNDADIR.”

Önemli Duyuru

Sizlerle olan haberleşmemiz de, bültenimizin yanında, genel olarak mektubu kullanmaktayız.