Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Bizler, son iki aylık dönem içinde, camiamız mensuplarıyla birlikte çeşitli etkinlikleri coşkulu bir şekilde çok yoğun olarak yaşadık. Nisan ayı başında, geleneksel hale gelen yurtdışı gezilerimizin dördüncüsü olan Endülüs gezisine katıldık. İspanya gezimizin dönüşünden kısa bir süre sonra Edirne’de idik. Pilav şenliklerinde camiamız mensuplarıyla kucaklaşarak çok mutlu anlar yaşadık ve 155. yılımızı kutladık.

Mayıs ayının son haftasında İstanbul’dan Tekirdağ’a bir gezi düzenledik. 26 Mayıs Cumartesi günü Edirne’mizi, Edirne Lisesini ve derneğimizi tanıtan bir sergi açtık. Sergimizin açılış kokteyline katılım çok yüksek oldu. Aynı akşam Tekirdağ da yapılan bir törenle değerli büyüğümüz, sevgili ağabeyimiz Ticaret Eski Bakanı Sayın HALİL BAŞOL’a ELYD büyük ödülünü takdim edildi. Bu gece İstanbul,Edirne, Tekirdağ ve çevre ilçelerde yaşayan tüm Edirne Lisesi yetişenlerinin de katılımlarıyla yapıldı. Çok eğlenceli geçen bu gece, bir nevi Edirne Liselilerin TRAKYA BULUŞMASI idi. Tekirdağlı arkadaşlarımıza misafirperverlikleri için teşekkür  ediyoruz. Ertesi gün ise Şarköy ve Mürefte’yi ziyaret ettik.

Bilidiği gibi Derneğimizin yeni bir projesi de Edirne de bir bina satın alarak burada bir ELYD KÜLTÜR MERKEZİ oluşturmaktır. Yönetimimiz bu iki aylık dönemde de diğer etkinliklerine paralel olarak, bu konuda yoğun çalışmalar yaptı. Bu proje ile ilgili gelişmeler elde ettikçe, sizleri haberdar edeceğiz.

ELYD ÜYE ALBÜMÜ ilave yapraklarının baskısıyla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Haziran ayı sonunda albüm sahiplerine ücretsiz olarak postalanacaktır.
Sevgili dostlar, lütfen üye aidatlarınızı bizim hatırlatmalarımızı beklemeden, derneğimizin üyesi olduğunuz şubesine havale ediniz.

Sizler bu bülteni okurken yaz mevsimi de başlamış olacak, Size iyi ve mutlu bir tatil diliyoruz. Bizler bu dönemde size hizmet verebilmek için  çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Yaz sonunda buluşmak arzusu ile hepinize sağlık ve mutluluk dileklerimizle saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 29 Mayıs 2012 Salı, 19:13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir