Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Umarım yaz aylarında güzel bir tatil yaparak, mutlu anlar yaşamışsınızdır. Tatil dönüşü sizlerle yeniden buluşmak ve sizlere hitap edebilmek, bizim için mutlukların en güzeli. Ders yılı sonunda Edirne de yapılan lisemizin diploma töreninde dereceye giren arkadaşlarımızı ödüllendirdik ve aynı törende emekli olan öğretmenimiz Sayın Fatma Okuş hanımefendiye,  okulumuza yaptığı hizmetler için teşekkür ederek, ”Hizmet ödülü” takdim ettik.

Yönetim kurulumuz yaz aylarında da çalışmalarına devam etti. Derneğimiz üye albümünün 10. İlave baskısı yaptırılarak, daha önce albüm almış olan arkadaşlarımıza ücretsiz olarak gönderildi. Önümüzdeki yıl ödül alacak olan 1973 mezunlarımızın adresleriyle ilgili araştırma çalışmalarına başlandı. Diğer yandan aidatlarını ödemeyen arkadaşlarımıza hatırlatma yazıları gönderildi.

Yaz ayları bizim içi çok üzücü ve hüzünlü geçti. Temmuz ayı sonunda yönetim kurulu Üyemiz sevgili Ahmet Löle arkadaşımızı ve aynı gün Çanakkale eski temsilcimiz sevgili Teoman Üsküplü kardeşimizi kaybettik. Ağustos sonunda ise değerli büyüğümüz emekli İzmir valisi sayın Hüseyin Öğütçen ile Derneğimiz eski başkanlarından Doktor Mustafa Yıldırım ağabeyimizi kaybettik. Hepsini rahmetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun.

Arkadaşlarımızdan gelen yoğun istek üzerine Darıca, Yalova ve İznik’i kapsayan bir gezi düzenlemiş bulunuyoruz.

Gelecek yıl yapılacak yurtdışı gezinin ön hazırlıklarına başlamış bulunuyoruz. Edirne de satın almayı düşündüğümüz dernek binası ilgili çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. 24 Kasım “Öğretmenler Günü” kutlamaları bu yıl da derneğimizce Edirne, İstanbul ve Ankara da yapılacaktır.

Üye aidatlarınızı, bizim hatırlamalarımıza gerek kalmadan üyesi olduğunuz şubeye göndereceğinize inanmaktayız. Yardım ve destekleriniz için, şimdiden teşekkürler eder, kurban bayramınızı candan kutlar, saygılar sunarız.

Yayınlanma Tarihi: 09 Ekim 2012 Salı, 14:07

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir