Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Çok yoğun etkinliklerle dolu geçen 2012 yılını başarı ile tamamlayarak, yeni bir yıla girmiş bulunuyoruz. Bu yeni yılda da size daha iyi ve daha çok hizmet edebilmek için 2013 yılına ait çalışma planımızı yaparak çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz.

Çin Halk Cumhuriyetine düzenlediğimiz yurtdışı gezimizin kontenjanı, camiamız mensuplarından gelen yoğun ilgi ve talep karşısında, çok kısa sürede doldu. İlginize teşekkürler.

Derneğimizin kuruluşunun 79. Yılını kutlama amacıyla İstanbul’da düzenlediğimiz geleneksel “MERİÇ GECESİ” de büyük ilgi gördü ve çok eğlenceli geçti. Diğer taraftan geçen yıllarda başlattığımız “Edirne Kitaplığı ve Dokümantasyon Merkezi” kurma çalışmalarımız da devam etmektedir.

Düzenlediğimiz Yurtdışı ve yurtiçi gezilerimiz ile yemekli eğlence programlarına camiamızca büyük ilgi gösterildiği halde, üzülerek belirtmek isterim ki kültürel amaçlı etkinlik ve kampanyalara aynı ilgiyi görememekteyiz.

Söz gelimi “Edirne kitaplığı ve dokümantasyon merkezi ” kampanyamıza beklediğimiz ilgiyi göremedik. Eminim ki birçoğumuzun evinde, Edirne’miz ile ilgili kitap, broşür, dergi, fotoğraf ve benzeri dokümanlar bulunmaktadır. Allah geçinden versin, bu dünyadan göç edince, bunların birçoğu çöpe gidecek. Oysaki bunları bir merkezde toplarsak, ileride bu konuda araştırma yapacak yeni nesillere yardımcı oluruz. Lütfen bu konuyu bir kez daha düşünün ve bizlere yardımcı olun.

23 Nisan kutlamaları ile ilgili çalışmalarımız bütün hızıyla devam ediyor. Özellikle 1973 mezunlarımızın ilgilerini beklediğimizi belirtmek isterim.

Bir başka konuda hala 600 yakın arkadaşımızın derneğimize üye olmadığı görüyoruz. Biz yöneticiler olarak camiamızı bir araya getirmek ve kuşaklar arası dayanışmayı sağlamak için büyük bir özveri ile çaba sarf etmekteyiz. Bizler hiçbir ayırım yapmadan sizlere hizmet sunmaktan büyük zevk alıyoruz.

Ne olur, sizlerde buna karşılık veriniz ve lütfen “ Onlar bize değer vererek uzun yıllardır yayınlarını bize bilâ ücret gönderirler, derneğimizin etkinliklerine katıldığımız da bizi güler yüzle karşılarlar ve büyük bir özveri ile camiamıza hizmet ederler, ben de bari üye olarak, derneğimize küçük bir destek vereyim.” deyin

2013 yılının tüm Edirne Lisesinden Yetişenler camiasına sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diler, saygılar sunarım

Yayınlanma Tarihi: 09 Şubat 2013 Cumartesi, 07:24

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir