Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Haziran bültenimizden bu yana geçen uzunca bir süreden sonra, yine sizlerle buluşmanın mutluluğu ile hepinize saygılar sunarım. Güzel bir tatil ve mutlu bir bayram geçirdiğini umuyorum.
Bizler aralıksız olarak çalışmalarımıza devam ettik. Haziran ayında çok güzel bir Yurtiçi gezisi yaptık. Ayrıca Zonguldak’ da düzenlenen bir törenle değerli büyüğümüz, sevgili Canpolat Pamay Ağabeyimize ELYD BÜYÜK ÖDÜLÜNÜ takdim ettik. Ayrıca Lisemizin Diploma törenine katılarak dereceye giren başarılı genç kardeşlerimizi ödüllendirdik.
Diğer yandan Edirne’ de satın aldığımız binamızın bakım ve dekorasyon çalışmalarına da başlanmış bulunuyor, çalışmalarımız hızla devam etmektedir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, Derneğimizin mevcut birikimleri, bina bedelini karşılamaya yetmediği için,  borçlanmak zorunda kaldık. Gerek binamızın bakımı ve tefrişini sağlamak, gerekse borçlarımızı ödeyebilmek için bir imece düzenledik. İmeceye katılarak bize destek veren arkadaşlarımızın listesini bültende okudunuz,  onlara şükranlarımızı arz ediyoruz.
Ancak imeceye katılanlar yaklaşık olarak 200 kişi civarında, oysaki biz 1830 arkadaşımıza mektup gönderdik. Her halde diğer arkadaşlar tatil sebebiyle ve işlerinin yoğunluğu nedeniyle vakit bulamadılar. Ben onların da en kısa sürede gönüllerinden kopan miktarlardaki bağışlarıyla imeceye katılacaklarına inanıyorum. Onların isimlerini de bir sonraki bültende yayınlayacağız.
Gelecek 23 Nisanda 40 .Yıl anısı ödülü alacak olan 1974 mezunlarımızın adreslerinin araştırılması çalışmalarını da başlattık. Gelecek yıl derneğimizin 80. Kuruluş yılını kutlayacağız. Bunula ilgili hazırlıklara da başlamış bulunuyoruz.
Hepinizin Mübarek Kurban Bayramınızı en iyi dileklerimle kutlar, sizlere  sağlık ve mutluluklar dilerim.
Saygılarımla.

Yayınlanma Tarihi: 04 Kasım 2013 Pazartesi, 10:21

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir