Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,
2014 yılına girdiğimiz şu günlerde birçok mutluluğu birlikte yaşıyoruz. Öncelikle yeni bir yıla daha, sizlerle birlikte sağlık ve mutlulukla girmiş olduğumuz için sevinçliyiz. Diğer yandan 2014 Ocak ayında derneğimizin kuruluşunun 80. Yılını tamamladığımız için çok mutluyuz. Bir başka mutluluğumuz da Edirne de satın aldığımız binamızın bakım, onarım ve dekorasyon işlemlerini tamamlayarak 80. Yılımıza yetiştirmiş olmanın huzur ve sevinci.
ELYD KÜLTÜR EVİNİN Resmi açılış törenini Allah kısmet ederse 22 Nisan 2014 Salı Günü sizlerle birlikte yapacağız. Bu törene camiamızın tüm mensuplarını şimdiden davet ediyoruz. 80. Yıl kutlama etkinliklerinin ilkini 24 Ocak 2014 akşamı İstanbul’daki özel Meriç Gecesinde büyük bir coşkuyla kutladık. Bu gecede Trakya Üniversitesi öğretim üyesi Sevgili Arkadaşımız İLKNUR KOBAŞ TEPE’YE 2013 Yılı ELYD BÜYÜK ÖDÜLÜ ’nü takdim ettik. Kendisini bir kez daha kutluyorum.
Derneğimizin, geleneksel hale gelen yurtdışı gezisini, bu yıl Almanya ve Avusturya’nın bazı şehirlerine planladık. İlgili seyahat acente ’sinin bize ayırdığı kontenjan 40 kişiliktir. Katılmak isteyen arkadaşlarımızın ilerideki sahifelerdeki açıklamaları okuyarak başvuruda bulunmalarını öneririm.
Dört yıldır üzerinde çalıştığımız “EDİRNE KİTAPLIĞI VE DOKÜMANTASYON MERKEZİ” oluşturma projemizde bir hayli yol aldık. Geçici olarak İstanbul da muhafaza ettiğimiz kitap ve diğer dokümanları 4 Ocak günü 24 koli halinde Edirne’ye götürerek KÜLTÜR EVİMİZDEKİ yerine yerleştirdik. Kampanyanız devam etmektedir. Lütfen kitap ve doküman bağışlarınızı bundan böyle Edirne şubemize iletiniz.
Mavi kapak kampanyamız bütün hızıyla devam ediyor. İlginizi ve katılımlarınızı belemekteyiz. Derneğimizin diğer etkinliklerin de birlikte olmak dileklerimizle sağlık ve mutluklar dileriz.
Saygılarımla.

Yayınlanma Tarihi: 12 Şubat 2014 Çarşamba, 13:22

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir