Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,
Lisemizin 157. Yılına ve derneğimizin 80. Yılına ulaştığımız bu günlerde sizleri en içten duygularla selamlıyorum. Önümüzdeki günlerde derneğimizin ELYD KÜLTÜR EVİ ’nin açılışını ve pilav şenliklerini birlikte yaşayacağız. Sizlerle birlikte olmak ve iki gün de olsa Edirne’yi yaşamak bence mutlukların en güzeli. İnanıyorum ki sizlerde aynı duyguları paylaşıyorsunuz.
Tarihi binamızın kuleleri üzerindeki bayrak direklerini yeniden yerine koydurduk. Bildiğiniz gibi bu kulelerde iki kez cumhurbaşkanlığı forsu dalgalanmıştı. İlki 1930 yılında Yüce Atatürk’ün okulumuzu şereflendirdikleri zaman, ikincisi de 3.Cumhurbaşkanımız merhum Celal Bayar’ın 1951 de okulumuzu ziyaretlerinde.
Kampüs gelişim projesi ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah inşaata bu yıl içinde başlanmasını sağlarız. Diğer yandan Okulumuz müzesinin yeniden ele alınarak çağdaş bir müze haline getirilmesi için Vakfımızla ortaklaşa bir proje oluşturduk. Ümit ediyoruz ki önümüzdeki yaz aylarında bu konuda da yeni gelişmeler sağlayacağız.
Bir yandan okulumuzu çağdaş bir kampüse kavuşturmak için yoğun çalışmalar yaparken, Buna paralel olarak Okulumuzdaki eğitim ve öğretimin de standartını yükseltmek amacıyla da yeni bir proje üzerinde çalışmalara başladık. Gelişmeler oldukça size bu konularda bilgi verilecektir.
Derneğimizin düzenlediği yurtdışı gezisine çok kısa bir sürede umulanın üzerinde bir başvuru oldu. İlginize teşekkürler. Tüm isteklere cevap veremediğimiz için üzgünüz.
Üyelerimize bir yazı göndererek aidatlar konusunda hatırlatmada bulunduk. Aidatlarını gönderen arkadaşlarımıza teşekkürler ediyoruz. Diğer arkadaşlarımızın da en kısa sürede göndereceklerine inanıyoruz.
23 Nisanda Edirne’de buluşmak arzusu ile Hepinizi en iyi dileklerimle selamlar, saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 21 Nisan 2014 Pazartesi, 05:09

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir