Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,
Yoğun ve yorucu geçen iki aylık bir dönemi büyük bir mutlulukla yaşadıktan sonra, görevini yerine getirmenin huzuru ve sevinciyle, yine birlikteyiz. Çalışmalarımız planladığımız gibi bütün hızıyla, aralıksız devam etmektedir.
Kültür evimizi, sizlerin de katılımıyla yapılan bir törenle açtık. Geleneksel Meriç Balosunda derneğimizin 80. Yılını neşeyle kutladık. 23 Nisan günü geleneksel pilavımızı yedik ve 1974 mezunu arkadaşlarımıza 40. Yıl anısı ödüllerini takdim ettik.
Belediye başkanlığına seçilen Sayın Recep Gürkan’ı makamında ziyaret ederek kutladık ve başarı dileklerimizi sunduk. Edirne kitaplığı ve dokümantasyon merkezimize arkadaşlarımızın kitap bağışları devam ediyor. Bağışçı arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.
Trakya Üniversitemizin Sayın Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük beyefendi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda yeni bir işbirliği çalışmasını başlattık. Diğer yandan mavi kapak kampanyası sizlerin destekleriyle, başarılı bir biçimde devam etmektedir.
80 yıllık bir geçmişi olan derneğimizin tarihinden kesitleri yansıtan mütevazı “Dernek Müzesi” de ELYD kültür evi içinde hizmete açılmıştır. Bu derneğe ve camiamıza çok büyük hizmetleri olan eski başkanlarımızdan Prof. Dr. Halil Derman’ın adını konferans salonumuza ve Hasan Aşkın Ağabeyimizin adını da toplantı ve sergi salonumuza verdik. Kendilerini rahmetle anıyoruz.
2014 yılının neredeyse yarısına ulaştığımız şu günlerde üyelerimizin yarısından fazlası halen yıllık üye aidatlarını gönderecek vakit bulamadılar. Oysa ki çeşitli alanlarda yaptığımız etkinliklerimizin giderlerini karşılamakta büyük sıkıntılar yaşıyoruz. 40.000.-TL borcumuz olduğunu da dikkate alarak, Aidat ve sizin uygun bulacağınız miktardaki BAĞIŞLARINIZI lütfen geciktirmeden gönderiniz.
Sağlık ve mutluluk dileklerimizle, hepinize saygılar sunarız.

Yayınlanma Tarihi: 16 Haziran 2014 Pazartesi, 20:11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir