Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Zaman su gibi akıp geçiyor. Son bültenimizden bu yana iki ay gelip geçti. Sizlere daha işi hizmetler sunabilmek için, yoğun çalışmalar yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Kurban Bayramı, Cumhuriyet Bayramı, Öğretmenler Günü derken yine birlikteyiz. İki aylık zaman dilimi içinde yaptığımız etkinliklerimizle ilgili haberleri ilerleyen sahifelerde bulacaksınız.

Bilindiği gibi derneğimizce her yıl, ELYD mensupları arasından, ülkemize bilim, kültür, sanat, eğitim ve spor alanlarında büyük hizmetlerde bulunan kişilere, “ELYD BÜYÜK ÖDÜLÜ” verilmektedir. Bu yıl 12. ELYD Büyük Ödülünün 1973 Mezunlarımızdan Prof. Dr. Sayın ÜNVER KAYNAK arkadaşımıza takdim edilmesine Yönetim Kurulumuzca oy birliği ile karar verildi. Değerli hocamızı şimdiden kutluyoruz.

Geleneksel hale gelen bir etkinliğimiz de “Yurtdışı Gezilerimiz”. Bu yıl arkadaşlarımızın isteklerini de dikkate alarak, gezimizi gemi turu şekilde planladık. Bununla ilgili açıklamaları ilerleyen sahifelerimizde bulacaksınız. Batı Akdeniz’i kapsayan 8 günlük turu hepinize tavsiye ederim.  Çabuk karar verin ve işlemlerinizi bir an önce yaptırınız. Yer kalmayınca da bana sitem etmeyiniz.

Bu yılki geleneksel “MERİÇ GECESİ” ni 20 Aralık 2014 Cumartesi akşamı Merter’deki GÜNEş OTEL salonlarında yapacağız. ELYD büyük ödülü de Prof. Dr. Ünver Kaynak’a bu gecede törenle takdim edilecektir. Hepinizi bu gecemize bekliyoruz.

Mavi Kapak Kampanyamızı yılbaşında bitiriyoruz. Son bir gayretle desteklerinizi bizden ve dolayısıyla engelli kardeşlerimizden esirgemeyiniz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ben her bültende hatırlatmaktan utanıyorum ama, ne yapalım ki yayınların ve hizmetlerin de bir bedeli var. Masrafları karşılamakta büyük sıkıtılar çekiyoruz. Yılsonu geldi, ancak halâ yıllık aidatlarını ödemeyen bir çok arkadaşımızın bulunduğunu, üzülerek belirtmek zorundayım. Lütfen aidatlarınızı bu ay içinde ödeyiniz.

Yeni Yılın sizlere sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesi dileklerimle, hepinize saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 24 Aralık 2014 Çarşamba, 17:54

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir