Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,
Çok yoğun geçen Aralık ayından sonra, bir yılı daha arkamızda bırakarak, 2015 yılına büyük bir şevkle ve heyecanla  başladık.
07 Aralık 2014 günü, sevgili arkadaşımız Prof. Dr. Tankut Öktem’i 7.vefat yıldönümün de Gemlik Kumla da törenle andık. 20 Aralık gecesi 68. Geleneksel Meriç gecemizi çeşitli illerden gelen arkadaşlarımızın katılımlarıyla neşe içinde yaşadık. Artık geleneksel hale gelen” ELYD BÜYÜK ÖDÜLÜ” nün 12. sini çok değerli bilim adamı Prof. Dr. Ünver Kaynak arkadaşımıza törenle takdim ettik.
Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Sayın Nabi Avcı 24 Aralık Çarşamba günü Edirne Lisesini ziyaret ettiler. Kendilerine Dernek ve Vakıf yöneticileri olarak çalışmalarımız ile ilgili bilgiler verdik. Özellikle “EDİRNE LİSESİ KAMPÜS GELİŞİM PROJESİ” konusunda yaptığımız çalışmalarımızı beğeni ve takdirle karşıladılar.
Aralık ayının son günlerinde Edirne İl Özel İdaresi yetkilileri ile yaptığımız çalışmada çok başarılı geçti. Eski tekel binalarının restorasyonu işinin ihalesi de  yakın zamanda başlayacaktır .
Sayın Valimiz de, Milli Eğitim müdürümüzle birlikte 6 Ocak günü Lisemizi ziyaret ettiler.
Uzun süredir devam eden “MAVİ KAPAK” kampanyamız sona erdi. toplanan kapakları Edirne Bedensel Engelliler Derneğine teslim ettik. Ayrıca hayırsever üyelerimizin  destek ve bağışlarıyla 25 adet “Tekerlekli Sandalye” satın alarak Edirne de yaşayan Engelli kardeşlerimize yeni yıl hediyesi olarak takdim ettik. Hayırsever arkadaşlarımıza şükranlarımızı sunarken, engelli kardeşlerimize de  güle güle kullanın diyoruz.
Diğer yandan 1975 mezunu arkadaşlarımızın 40. Yıl anısı ödülleriyle ilgili çalışmalarımızda bütün hızıyla devam etmektedir. 2015 yılı biraz da onların yılı olacak. İnşallah 23 Nisanda eski sınıf arkadaşlarıyla kucaklaşarak hasret giderecek ve anılarını tazeleyecekler. Ne mutlu onlara.
Derneğimizin çeşitli etkinliklerinde sizlerle birlikte olma arzusu ile, hepinize sağlık, mutluluk ve başarılar diler, saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 08 Şubat 2015 Pazar, 13:19

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir