Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,
İki aylık bülten periyodu ne çabuk geçti derken, bir de baktık ki üç yılık bir çalışma dönemini daha bitirmişiz. Çok yoğun çalışmalarla geçirdiğimiz bu dönemde sizlerin de destek ve yardımlarınızla çok başarılı işler yaptık. Mart ayında yapılan 54. Genel kurulda, yeniden sizlerin güvenine mazhar olmak bizi ziyadesiyle mutlu etti. Hepinize şükranlarımızı arz ederiz.
Ben ve arkadaşlarım ilerleyen yaşlarımıza rağmen büyük bir şevk ve özveri ile camiamıza ve okulumuza hizmet etmekten kıvanç duymaktayız. Bilindiği gibi büyük projeleri yürütmekteyiz. Bu projeleri başarı ile sonuçlandırmak için son bir kez daha göreve geldik. Sizlerin destek ve yardımlarınıza gerçekten çok ihtiyacımız var. Lütfen desteklerinizi bizden esirgemeyiniz.
Derneğimiz adres bankasında iki bini aşkın adres bulunmakta ve biz hiçbir ayırım yapmadan herkese yayınlarımızı gönderiyoruz. Son üç yıl içinde çeşitli zamanlarda yaptığımız “Üyeliğe Davet kampanyalarına” çok az arkadaşımız cevap verdi. Biz yine de küsmeden darılmadan herkese hizmet vermeye devam ettik. Genel Merkezin bir yılda topladığı üye aidatları o yıl basılan bültenlerin giderlerini bile karşılamamaktadır. Diğer giderleri nasıl karşılayacağız?
Edirne’deki kültür evi için düzenlediğimiz imeceye katılanları bültende yayınladık sizlerde gördünüz. Kendilerine yazı ve bülten giden iki bin küsur arkadaşımızdan sadece yaklaşık üç yüz kişi imeceye katılmış. Geri kalan 1700 küsur kişi nerede? Bunların hepsinin ekonomik gücünün yetersiz olduğunu söyleyebilir misiniz? Ne yazıktır ki, bülteni postada kaybolan veya gecikince bize en çok sitem edenler, üye olma zahmetine bile katlanmayan, en ufak bir katkıda bulunmayan ve derneğin her faaliyetinden de yararlanan, arkadaşlarımızdır.
Her ay birçok arkadaşımız derneğimizi arayarak çocuklarına iş bulmamız için bizlerden, aracılık yapmamızı isterler. Biz, bu kişilere utanmasınlar diye “ siz derneğimize üye misiniz” diye sormayız bile. Çoğu da üye değildirler.
Sevgili Arkadaşlar,
Lütfen, bir kes olsun düşünün “Yahu bu dernekteki arkadaşlar büyük bir özveriyle çalışıyorlar, üye olmadığım halde, hiçbir ayırım yapmadan bana bülten gönderiyorlar, her zaman bize güler yüzle davranıyorlar, çok da güzel faaliyetler yapıyorlar, derneğin istediğim faaliyetlerine de katılabiliyorum. Peki ben dernek için ne yaptım” diyerek bir kez daha düşünün lütfen. Üye olmak bu kadar zor mu? Yılda bir kere 100.TL aidat vermek bu gün kimseyi fakir de etmez. Sizden istirham ediyorum lütfen desteğinizi bizden esirgemeyiniz. Unutmayınız ki birlikten kuvvet doğar. Birlik olursak daha büyük projelerin de altından kalkabiliriz.
Saygılarımızla

Yayınlanma Tarihi: 08 Nisan 2015 Çarşamba, 14:24

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir