Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili arkadaşlar,
Dolu dolu yaşadığımız 2015 yılının da sonuna geldik. Geçen gün çıkarttığımız son beş bülteni gözden geçirdim de, ne kadar çok etkinlik yaptığımızın farklına vardım.
Geçen bir yıl içinde Milli Eğitim Bakanımızı okulumuzda ağırladık. Prof. Dr. Ünver Kaynak’a 12.ELYD Büyük ödülünü takdim ettik. Sosyal sorumluluk projesi olarak, Edirne’deki engelli kardeşlerimize 25 adet tekerlekli sandalye armağan ettik. Şubelerimizin ve genel merkezimizin genel kurul toplantılarını yaptık. Okulumuzun bahçesine “Edirne Lisesi Şehit ve Gazileri Anıtı” yaptırarak törenle açtık.
Geleneksel pilav şenliklerimizi yaptık ve eski mezunlarımıza 40. ve 50.yıl anılarını takdim ettik. Üyelerimiz için gemiyle batı Akdeniz turu düzenledik. Kampüs gelişim projesi kapsamında restore edilecek olan eski tekel binalarının elektrik ve sıhhi tesisat projelerini yaptırarak özel idareye teslim ettik.
Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile yaptığımız ortak çalışmalar kapsamında, okulumuz öğretmenleri için seminerler düzenledik. Okulumuzun yeni ders yılına hazırlanması için gerekli destek ve yardımlarda bulunduk. Okulumuz müzesinin yeniden düzenlenmesi için çalışmalara başladık. Komşu ziyaretleri kapsamında Bulgaristan ve Romanya’ya bir gezi düzenledik ve Cumhuriyet Bayramını Bükreş’te törenlerle kutladık.  Ankara, İstanbul ve Edirne de düzenlediğimiz, “Öğretmenler Günü” çaylarıyla öğretmenlerimize şükranlarımızı sunduk.
Geleneksel Meriç Gecemizi 26 Aralıkta Merter Güneş otelde yapacağız, Edirne gençleri için düşündüğümüz yeni sosyal sorumluk projemizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Edirne Lisesinde Eğitimin kalite ve standardının yükseltilmesi konusundaki çalışmalarımız ve araştırmalarımızda aralıksız olarak sürmektedir.
Yılın sonuna geldiğimiz şu günlerde, maalesef hâlâ yılık aidatlarını ödemeyen bir çok arkadaşımızın bulunduğunu üzülerek tespit ettik. Allah rızası için aidatlarınızı gönderiniz, lütfen bizi bunaltmayın. Hepinize sevgiler saygılar

Yayınlanma Tarihi: 26 Aralık 2015 Cumartesi, 16:39

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir