Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,
Dernek yönetiminde görev aldığım 2004 yılından bu yana 11 yıl geçmiş, ilk hazırladığım bülten 25. Bültendi. 25. bülteni bu sabah elime aldım ve okudum. Sadece 8 sahifeden oluşan bir bülten. Çünkü yapılan etkinlikler bu kadar. Tirajı ise sadece 250, oysa ki şu anda elinizde bulunan bu 79. Bülten 48 sahife ve tirajı da 2250. Sizlerin ilgi ve desteklerinizle nereden nerelere gelmişiz. Gelişme sadece bültende mi? Hayır, her alanda derneğimiz büyük gelişmeler kaydetti.
Öncelikle teşkilatlanma alanında geliştik. Derneğimiz bu gün,  Genel merkezi, Edirne, Ankara ve İzmir’deki 3 şubesi ve 16 şehirdeki temsilcilikleri ile büyük bir sivil toplum kuruluşu haline geldi. Eskiden sadece üyeleri için bir şeyler yapmaya çalışan bu dernek, bugün hedef büyüterek, üyeleri için çok şeyler yapma çabasında olup, ayrıca okulumuza da büyük hizmetler yaptı ve yapmaya da devam ediyor.
Bununla da yetinmeyen derneğimiz, bizi yetiştiren kentimiz Edirne içinde elinden geldiği kadar ve imkânları oranında bir kısım hizmetler yapmaya da  devam ediyor. Bütün bunları yaparken de hem bizden sonra bayrağı devir alacak kuşaklara, hem de diğer sivil toplum kuruluşlarına iyi örnek olmaya özen gösteriyoruz. Sizlerin de bildiği gibi üzerinde çalıştığımız büyük projelerimiz var. Bıkmadan usanmadan sabırla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Diğer yandan yeni projeler geliştiriyoruz.
şimdi bazılarınızın “Bütün bunları biz biliyoruz. Neden bize bir daha bunları anlatıyorsun başkanım” dediğinizi duyar gibiyim. Yukarıda anlattığım şeyleri hep, sizlerin yardım ve destekleriyle başardık. Ancak son zamanlara da bazı arkadaşlarımızda “onlar nasıl olsa yapar ” duygusuyla bir gevşeme sezmekteyim. Bizi gördüklerinde sizinle gurur duyuyoruz, çok güzel şeyler yapıyorsunuz, gibi takdir dolu sözler söyleyenler, destek ve yardıma gelince ortada yoklar.
Sevgili Arkadaşlar,
Bu camia hepimizin lütfen ona sahip çıkalım. Sizler bu satırları okurken belki yaz tatili de başlamış olacak. Hepinize sağlıklı ve mutlu tatiller diliyoruz. Bizler yaz aylarında da sizler için çalışmaya devam edeceğiz. Ekim ayı bülteninde buluşmak dileğiyle saygılar, sevgiler.

Yayınlanma Tarihi: 10 Haziran 2015 Çarşamba, 11:45

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir