Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Yeni bir bültenle daha, sizlere ulaşmanın mutluluğu içinde, hepinizi en halisane duygularımla selamlıyorum. Bir yılın daha sonuna geliyoruz. Son iki ay içinde yine birçok aktivite ile sizlere hizmet etmeye gayret sarf ettik. Elinizde bulunan 86. Bültenimizin ilerleyen sahifelerinde bunları detaylı bir şekilde öğreneceksiniz. Önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalarla ilgili planlamalar da tamamlandı.

Ancak,  ben sizlerle bir konuyu paylaşma ihtiyacı duyuyorum. şu an elinizde bulunan 86. Bültenin derneğimize maliyeti (baskı +ambalajlama +posta) 6.000.-TL.na ulaştı. Bir yılda 5 defa yayınlandığını dikkate alırsanız, bir yıllık bültenin derneğimize maliyeti 30.000.-TL’dır. Oysa ki derneğin bir yılda tahsil edebildiği üye aidatı bu miktarın altındadır.
Bu güne kadar, Üye olsun veya olmasın hiçbir ayırım yapmadan adresine sahip olduğumuz, tüm Edirne Lisesinden Yetişenler camiası mensuplarına bu bülteni postaladık. Bülten gönderdiğimiz ve maalesef üye olmayan arkadaşlarımıza en az 5 defa mektup yazarak, çok zarif bir şekilde üye olmaya davet ettik. Son olarak 2016 yılında 600 arkadaşımıza mektup yazarak üye olmaları için ricada bulunduk. Kaç kişi cevap verdi biliyor musunuz? Sadece 5 kişi. 6 kişi olsa %1 olacaktı. O bile değil.
Sevgili dostlar,
Siz olsanız bu durum karşısında ne yaparsınız? Lütfen bu konudaki görüş ve önerilerinizi bizden esirgemeyiniz. Bizler bundan sorası için sizin değerli fikirlerinizden de yararlanarak ona göre karar vermeyi düşünüyoruz.
Unutmayınız ki 83 yıllık bir geçmişe sahip olan bu dernek hepimizin. Bizler yaklaşık 13 yıldır maddi ve manevi her türlü özveriyi göstererek camiamıza ve okulumuza en iyi şekilde hizmet vermeye gayret ediyoruz. Ancak sizlerden beklediğimiz desteği bulamamanın da üzüntüsünü ve kırgınlığını yaşamaktayız.
Yeni yılınızı en iyi dileklerimizle kutlarken sizlere sağlık ve mutluluklar diler saygılar sunarız.

Yayınlanma Tarihi: 08 Aralık 2016 Perşembe, 02:10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir