Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

2017 yılına girdiğimiz bu günlerde tarihi Edirne Lisesinin de 160. yılına ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türk Milli Eğitiminin ulu çınarlarından olan okulumuzun, sonsuza kadar bu ülkeye çağdaş insanlar yetiştirmesi en büyük dileğimizdir.
Derneğimiz ve vakfımız, okulumuzu çağdaş bir anlayışla, gelişmiş ülkelerdeki eğitim kurumlarının standartlarına kavuşturmak için, gerek ülkemizde gerekse yurtdışında, eğitimle ilgili yapılan bilimsel çalışmaları ve teknolojik gelişmeleri yakından izlemekte ve olanaklarının elverdiği oranda bu yenilikleri okulumuza kazandırmaya çalışmaktadır.
Okulumuza verdiğimiz desteğin yanında camiamız mensuplarına da hizmetler sunmakta ve çeşitli sosyal, kültürel etkinlikler yapmaktayız. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2017 yılında da bu çalışmalara devam etmek niyetinde ve azmindeyiz.
Ancak şunu üzülerek belirtmekteyim ki sizlerden beklediğimiz yardımı ve desteği alamamaktayız. Geçen bültende sizlere belirttiğim gibi, çeşitli zamanlarda arkadaşlarımızı üye olmaya davet etmemize rağmen camiamızın büyük bir çoğunluğu üye olma nezaketini bile göstermediler. Bu durum karşısında yapılacak tek çare, ekonomik koşullarımızın elvermeyişi sebebiyle, bültenimizin baskı sayısını 2250 adetten, sadece üye olanların sayısına indirmek olarak gözükmektedir.
Üye olmayan arkadaşlarımızın artık bizi anlayışla karşılayacaklarını umut ediyoruz. Biz yine de onları bültenden mahrum etmek istemeyiz. Eğer bülten baskı bedeline katkı payı olarak (yıllık 30.-TL) yi derneğimiz posta çeki hesabına( Hesap No: 165 70 30) göndermeleri halinde, belirtecekleri adrese bültenleri postalanacaktır.
Bendeniz ve yönetimde görev alan arkadaşlarımız, mezunu olmaktan büyük onur duyduğumuz Edirne Lisesine ve Edirne Lisesinden Yetişenler camiasına hizmet etmeği bir görev olarak kabul ediyoruz ve bundan büyük zevk almaktayız. Sizlerin de aynı duygulara sahip olduğunuza inanıyoruz.
2017 yılının size, ailenize, camiamıza, ülkemiz ile dünyamıza barış ve huzur getirmesini diler, sağlıklı uzun ömürler temenni ederim.
Saygılarımla

Yayınlanma Tarihi: 08 Şubat 2017 Çarşamba, 02:11

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir