Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Size gönderdiğimiz son bültenden bu yana iki aylık bir süre geçti, bu zaman dilimi içinde derneğimiz çeşitli çalışmalar yaptı ve etkinlikler düzenledi. Bunların başında Macaristan’a yaptığımız yurtdışı gezisi gelmektedir. Yine merhum arkadaşımız, Devlet sanatçısı Prof. Dr. Tankut Öktem’in Retrospektif sergisinin açılış törenine çok sayıda arkadaşımız katıldı.

Derneğimiz bilgi işlem sistemi yeniden ele alınarak planlandı ve şubelerimizle genel merkez arasında eşgüdüm sağlamak amacıyla bir seminer düzenlendi. Diğer yandan Eylül ayında başlattığımız Edirne Kitaplığı ve Dokümantasyon Merkezimize bağışlar başladı.

Yönetmelik gereği okul müdürleri arasındaki rotasyon çalışmaları sonucunda okulumuza yeni müdür atandı. Yeni Müdürümüz Sayın İsmail Gök beyefendiye hoş geldiniz der, başarılar dileriz. Mübarek Kurban Bayramının dördüncü günü derneğimiz salonunda bayramlaşma töreni yapacağız. Hepinizi bekleriz.

Geleneksel hale gelen Öğretmenler günü kutlamamızı bu yıl da Edirne ve İstanbul da ayrı, ayrı günlerde yapacağız.1946 dan bu yana devam etmekte olan 64 yıllık bir gelenek “MERİÇ GECESİ” bu yıl da, 18 Aralık 2010 Cumartesi akşamı saat 19.00 da Çırağan Otelde yapılacaktır.Tüm arkadaşlarımızı aramızda görmek isteriz.

Eskişehir de derneğimizin bir temsilciliğini açmayı planlıyoruz. Bu nedenle Eskişehir ilimiz ve civarında oturan arkadaşlarımızın adreslerine ihtiyacımız var, desteklerinizi bekleriz. Lütfen bizlere bu konuda yardımcı olunuz.

Çok sayıda arkadaşımız 2010 yılı aidatlarını posta çeki aracılığı ile derneğimize ilettiler, kendilerine şükranlarımızı sunarız. Ancak az sayıda da olsa bazı arkadaşlarımız hale işlerinden vakit bulamadıkları için aidatlarını gönderemediler. Onlarında kısa zamanda göndereceklerine inanıyoruz.

Derneğimizin çeşitli etkinliklerinde sizlerle birlikte olmayı candan arzulamaktayız. Mübarek kurban bayramınızı en iyi dileklerimizle kutlar, sizlere sağlık ve mutluklar diler, saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 06 Kasım 2010 Cumartesi, 15:08

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir