Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Son üç aydır, 160 yıllık bir tarihe, birikime ve geleneklere sahip olan Edirne Lisesi’nin eski mezunları olarak 160. yıla erişmenin mutluluğunu yaşamaktayız.
Bizi en iyi şekilde eğiterek, hayatta başarılı olmamızı sağlayan bu yüce eğitim kurumuna, şükran borcumuz bulunmaktadır. İşte bu duygularla okulumuza ve yeni nesillere hizmet etmeyi bir görev olarak görmekteyiz. Bu yılda okulumuza gücümüzün yettiği kadar destek vermeye gayret ettik.
Bu çalışmaları yaparken genç arkadaşlarımızın gelişmiş ülke öğrencilerinden geri kalmamaları ve onların sahip oldukları imkanlardan mahrum olmamaları için, eğitimdeki dünya standartlarını baz aldık. Son olarak Londra’daki Dünya eğitim teknolojileri fuarında yaptığımız incelemelerin ışığında yeni bir çalışma başlattık ve okulumuza bir “Maker ve Robotik” laboratuvarı ile bir de “Seminer ve Toplantı” salonu kazandırdık.
Bu tesislerin açılışını sizlerle birlikte 22 Nisan 2017 Cumartesi günü saat 16.00’da okulumuzda düzenlenen bir törenle yapacağız. Lisemizde okumakta olan genç arkadaşlarımız, son yıllarda yaptığımız tüm yenilik ve yatırımları gerçekten hak ediyorlar. Tüm emeklerimiz onlara helal olsun.
Sevgili genç kardeşlerimizi çok seviyor ve onlarla gurur duyuyoruz. Her alanda elde ettikleri başarılarından dolayı mutluluktan göğsümüz kabarıyor. Son olarak Avrupa Birliği tarafından İtalya’nın Bologna kentinde düzenlenen ve İspanya, İtalya, Türkiye, Yunanistan ile Macaristan’dan birer lisenin katıldıkları uluslararası etkinlikte, ülkemizi EDİRNE LİSESİ’nin temsil etmesi bizler için mutlulukların en büyüğüdür.
23 Nisan’da Edirne’de buluşmak dileğiyle hepinize saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 08 Nisan 2017 Cumartesi, 02:13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir