Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Biz Edirne Liseliler için çok büyük bir önem taşıyan, 23 Nisan Pilav şenliklerini, sevgi ve coşkuyla kutlamanın verdiği mutlulukla, yaşadığımız kentlere döndük. Ne mutlu bizlere ki tarihi okulumuzun 160. Yılına eriştik. Yıllar sonra okul arkadaşlarımızla kucaklaşmak, sevgili okulumuzda ve güzel Edirne’mizde eski günleri yaşamak gerçekten mutlulukların en güzeliydi.
Geçen bültenden bu yana, Nisan ve Mayıs aylarını kapsayan bu iki aylık dönem, Dernek ve Vakıf yöneticileri olarak bizler için, çok yoğun ve yorucu geçti. Ancak sonucun başarılı olması, okulumuzun yeni tesisler kazanması ve camiamız mensuplarının mutlulukları, tüm yorgunluğumuzu unutturdu.
Özellikle yeni kurduğumuz “Maker ve Robotik Laboratuvarı” büyük ilgi çekti. Mayıs ayında Kırklareli’ den bir grup öğretmen sırf bu laboratuvarı görmek için okulumuzu ve tesislerini ziyaret ettiler. Ayrıca okulumuzu tanıtım kampanyası kapsamında çeşitli ortaokulların öğrencileri de okulumuzu ve teknoloji laboratuvarlarımızı gezdiler ve yararlandılar. Diğer yandan, Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde, Yüksek Lisans yapan öğretmen adaylarına da, Çağdaş ve örnek bir lise olarak okulumuz tesisleri gösterildi ve incelemelerde bulunmaları sağlandı.
Okulumuz öğrencilerinin katıldıkları çeşitli etkinliklerde gösterdikleri üstün başarılar da bizleri son derece memnun etti. Genç kardeşlerimizin, derslerindeki akademik başarılarına paralel olarak sosyal, kültürel ve sportif alanda ki başarıları ile de gurur duyuyoruz. Onları en iyi şekilde yetiştiren sevgili öğretmenlerimiz ile okulumuzun çok değerli yöneticilerini candan kutluyoruz.              .
Lisemizde ellili yılların ikinci yarısı ile altmışlı yılların başlarında öğrenim gören tüm arkadaşlarımızın çok sevdikleri, değerli  Öğretmenlerimiz, Sayın GÖZDE (SAĞNAK) HALAZAOĞLU ile Sayın GÖNÜL (GÜLER) TUNAMAN’ı  on beş gün ara ile kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Merhume hocalarımıza Allahtan rahmet dileriz. Mekânları cennet olsun.
Camiamızın tüm mensuplarının, güzel bir yaz tatili geçirmelerini temenni eder, sağlık ve mutluk dileklerimizle saygılar sunarız

Yayınlanma Tarihi: 08 Haziran 2017 Perşembe, 02:14

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir