Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

 

Yeni bir bültenle birlikte sizlere hitap etmenin verdiği mutlulukla hepinize saygılar sunuyorum.17 Mart günü yapılan genel kurulda yeniden sizlerin güvenine mazhar olmak bizleri fazlasıyla mutlu etti. Camiamız mensuplarına şükranlarımızı arz ediyoruz.

Ben ve arkadaşlarım ilerleyen yaşlarımıza rağmen, aramıza aldığımız genç kardeşlerimizle son bir dönem daha hizmet ederek, dönem sonunda yönetimi genç kardeşlerimize devretmeye karar vermiş bulunuyoruz.

Bilindiği gibi bizler camiamıza ve okulumuza hizmet etmekten büyük mutluluk ve kıvanç duymaktayız. İnşallah önümüzdeki 3 yıllık dönemde kampüs gelişim projemizi de bitirerek hizmete açmış olacağız.

Diğer yandan son dört yıl içinde dernek ve vakıf olarak,yaptığımız yoğun ve özverili yatırım ve çalışmalar sonucunda okulumuzdaki eğitimin kalitesinin ve standardının ulaştığı nokta, iftihar edilecek duruma gelmiştir. Bütün bunların sonucunda, Edirne Lisesi “Proje Lisesi” adayı olmuştur.

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Valiliğimizin de uygun bulmaları üzerine, başvurumuz MilliEğitim Bakanlığına gönderilmiştir. Durumu çeşitli kanallardan yakinen takip etmekteyiz. Önümüzdeki ay içinde açıklanacak olan sonuçları büyük bir heyecanla bekliyoruz.

Biz Edirne Lisesinden Yetişenleri en mutlu eden şey ise her yıl geleneksel pilav şenliklerinde tarihi lisemizde eski dostlarımızla buluşmak, kucaklaşmak ve hasret gidermektir. Bana göre bu, mutlulukların en güzelidir. Sakın bunu ertelemeyin. Belki seneye aynı arkadaşlarınızı bulamazsınız.

Özellikle 1968 ve 1978 mezunlarımıza hitap ediyorum. Bu yıl sizin yılınız. Hepinizi bu yıl ki pilav şenliklerine bekliyoruz. Bendeniz, sizlere 50. ve 40. Yıl plaketlerinizi takdim etmek için sabırsızlanıyorum.

Lisemizin 161. Yılında Edirne buluşmak dileğiyle hepinize saygılar sunarım.

 

ATIL ERMAN

Genel Başkan

Yayınlanma Tarihi: 02 Mayıs 2018 Çarşamba, 15:58

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir