Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,
Dört aylık yaz tatilinden sonra, sizlerle yeniden buluşmanın mutluluğu ile hepinize saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz. Umarım güzel bir tatil geçirmişsinizdir. Bizler yaz aylarında da çalışmalarımıza devam ettik.
Tarihi lisemizi bitirerek camiamıza katılan genç arkadaşlarımızın diploma törenlerine katılarak, onlara “Aramıza hoş geldiniz” dedik. Diğer yandan ülkemizde devlet liseleri arasında bir ilki gerçekleştirerek, lisemiz öğrencileri için “İNGİLİZCE KONUŞMA YAZ KAMPI” düzenledik.
Yeni kurulan kabinede Prof. Dr. Sayın Ziya Selçuk’un Milli Eğitim Bakanı olarak atanmasını büyük bir mutlulukla karşıladık ve kendilerine camiamız adına bir kutlama mesajı gönderdik.
Kampüs Gelişim Projemiz kapsamında yapılmakta olan eski tekel binalarının restorasyon çalışmaları büyük bir hızla devam etmektedir. Yaz aylarında bu çalışmaları da yakından izledik. Ayrıca yerel basın mensuplarıyla yaptığımız toplantıda, onlara çalışmalar hakkında bilgi vererek şantiyeyi gezdirdik.
Ağustos ayında ise üyelerimiz için düzenlediğimiz Ukrayna Nehir Gemisi turumuz çok güzel ve neşeli geçti. Diğer taraftan Trakya Üniversitesi Eğitim fakültesi ile ortaklaşa düzenlenen Eylül ayı seminer çalışmalarımız da başarı ile sonuçlandı.
Bu yıl da üstün başarılı, 120 genç kardeşimiz Edirne Lisesini tercih ederek, aramıza katıldılar. En yüksek puanlı ilk üç kardeşimize birer dizüstü bilgisayarı armağan ettik. Üniversiteye geçişte ise, mezunlarımızın istedikleri fakültelere yerleşmiş olmalarını da bizleri mutlu etti. Onlara eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.
Vakfımız bu yıl da ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ve mezunlarımıza destek amacıyla eğitim bursu verecektir. Dokuz ay süre ile devam eden burslar, aylık 250.-TL olarak verilmektedir. Bu konuda sizlerin yardım ve desteklerinizi beklemekteyiz.
Yeni Ders yılının hayırlı olmasını diler, saygılar sunarım
Atıl ERMAN
Genel Başkan

Yayınlanma Tarihi: 28 Eylül 2018 Cuma, 11:22

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir