Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Bir zamanların ana haberleşme aracı olan mektup, artık tarihe karıştı ama, ben halâ üç ayda bir de olsa, size mektup yazmaktan ve bir kısım mutlulukları, bazen de acıları sizlerle paylaşmaktan vazgeçemiyorum.

Geçtiğimiz üç aylık periyot içinde bizi mutlu eden en önemli haber, tarihi lisemizin bir yıl gecikmeli de olsa “PROJE LİSESİ” olarak kabul ve ilan edilmesi oldu. Hak yerini buldu. Emeği geçenlere şükranlarımızı arz ediyoruz,

Geleneksel Pilav şenliklerimizi büyük bir coşku ile yaşadık. Yurdumuzun çeşitli yörelerinden gelen Edirne Lisesi mezunu arkadaşımızla hasret giderdik. Bizi yetiştiren okulumuzun bu bugün ulaştığı düzey ile de gurur duyduk.

Derneğimizin çalışmalarının tanıtıldığı “ELYD 85 YAŞINDA” sergimiz, 22 Nisan Pazartesi günü lisemiz Cemal Gökçe salonunda yapılan bir törenle açıldı ve camiamız mensupları tarafından beğeni ile izlendi.

Mayıs ayında düzenlediğimiz Yurtdışı gezimiz, arkadaşlarımız tarafından büyük bir ilgi gördü. 48 kişiden oluşan kafilemiz, Polonya, Almanya ve Ukrayna’nın çeşitli şehirlerinin, tarihi ve turistik yerlerini ziyaret ettiler ve çok neşeli bir hafta geçirdiler.

Lisemiz Kütüphanesinin çağdaş bir düzeye getirilmesi ve zenginleştirilmesi amacıyla başlattığımız Kitap bağışı kampanyamız, arkadaşlarımızın büyük destekleri ile başarılı bir şekilde devam etmektedir. Şu ana kadar bağışlanan kitap sayısı 8,000 adete ulaştı.

Geçen yıl başlattığımız “İngilizce Konuşma Yaz Kampı” Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi ile iş birliği içinde bu yılda Edirne’de yapılacaktır.

Yaz Mevsiminin başladığı bu günlerde hepinize iyi tatiller diler, sağlık ve mutluluk dileklerimle saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 16 Temmuz 2019 Salı, 14:49

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir