Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Üç aylık bir aradan sonra yeniden sizlerle buluşmak beni mutlu ediyor. İlerleyen sahifeleri incelediğinizde göreceğiniz gibi bizler,yaz aylarında da hiç aralık vermeden çalışmalarımıza yoğun bir şekilde devam ettik. Okulumuzun Proje Lisesi olmasının verdiği mutlulukla çalışmalarımızı daha da hızlandırdık. Lisemizden mezun olarak camiamıza katılan genç kardeşlerimize aramıza hoş geldiniz dedik. İngilizce konuşma yaz kampımız bu yıl daha geniş bir programla uygulandı.

Diğer yandan Yaz ayında Ankara’ya giderek Millî Eğitim Bakanlığı Orta Öğretim Genel Müdürü Genel Müdürü Sayın Yusuf Büyük beyefendiyi makamlarında ziyaret ederek, Proje Lisesi olmamızdaki destekleri nedeniyle camiamızın şükranlarını arz ettim ve kendilerini Edirne’ye davet ettim.

Okulumuzun Proje Lisesi olması sebebiyle yönetim kadrosunda değişiklik oldu. Yeni arkadaşlarımıza hoş geldiniz dedik. Bu arada bizi enmutlu eden şey ise bu yıl okulumuza kaydolan 120 genç kardeşimizin LYS sınavında çok yüksek puanlar almış ve birinci tercih olarak lisemizi seçmiş olmalarıdır. Bu kardeşlerimizin yaklaşık yarısı, Türkiye genelinde yapılan bu sınavda ilk %3 ila %5 lik dilimde diğer yarıda %5 ila %11ilk dilim de yer almaktadır. İlk yıl için büyük bir başarıdır.

Kampüs Gelişim Projemiz kapsamındaki restorasyon çalışmaları da başarılı bir şekilde devam etmektedir. Bir başka sevindirici konu ise Avrupa birliği projelerinin kabul edilmesi ve çocuklarımızın uluslararası deneyim kazanmalarının yolunun açılmış olmasıdır.

Okulumuz kitaplığıyla ilgili olarak başlattığımız proje ve dolayısıyla kitap bağış kampanyamızda bu yıl da devam etmekte olup kitap bağışlarınızı bekliyoruz. Vakfımızın verdiği aylık burs miktarını 300.-TL ye çıkarttık. Desteklerinizi bekliyoruz.

Hepinize selamlar saygılar.

Yayınlanma Tarihi: 08 Ekim 2019 Salı, 03:50

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir