Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Yoğun geçen iki aylık bu dönemin sonunda, bir yılı daha geride bıraktık. Yeni bir yıla girdiğimiz şu günlerde Edirne Lisesinden Yetişenler camiasının tüm mensuplarına sağlık ve mutluluklar diler, saygılar sunarım.

Derneğimiz genel merkezi ve şubelerinde kurulan bilgisayar sistemi kullanılmaya ve şubeler arasındaki internet üzerinden online görüşmelere başlandı. Kurban Bayramı nedeniyle 19 Kasım günü yapılan bayramlaşma töreni ilgi gördü. Geleneksel hale gelen öğretmenler günü kutlamalarını ayrı günlerde, hem Edirne de hem de İstanbul da yaptık. Emekli öğretmenlerimizin de katıldıkları törenler çok güzel geçti.

Derneğimizce her yıl verilmekte olan ELYD BÜYÜK ÖDÜLÜ(Şükran Ödülü) bu yıl 1943 mezunlarımızdan emekli vali Sayın Hüseyin Öğütçen büyüğümüze, yapılan bir törenle takdim edildi.

1946 yılından bu yana yapılmakta olan MERİÇ GECESİ bu yıl 18 Aralık Cumartesi akşamı Çırağan Otelde yapıldı. Çeşitli şehirlerden gelen arkadaşlarımızın katıldığı gecede, eğlence zirvedeydi.

Edirne Kitaplığı ve Dokümantasyon merkezi ile ilgili çalışmalar ve bağışlar devam ediyor. Bu konuda hazırladığımız EDİRNE KİTAPLARI SERGİSİ, 5 Şubat 2011 cumartesi günü verilecek bir kokteyl ile genel merkezimiz salonunda açılacaktır. Tüm arkadaşlarımızı bu kokteyle bekliyoruz.

Uzun yıllardan bu yana devam eden aylık (Yemekli Çırağan Toplantıları)na 5 Şubat 2011Cumartesi akşamından itibaren yeniden başlıyoruz.

Siz değerli arkadaşlarımdan bir ricam var. Lütfen adres değişikliklerinizi derneğimize bildiriniz. Bir çok arkadaşımızın bültenleri derneğimize geri gelmektedir. Büyük bir Emek ve masrafla hazırlanan Bülten ve diğer belgelerin arkadaşlarımıza ulaşamaması bizleri gerçekten üzüyor.

Bilindiği gibi, 15 Mart 2009 günü yapılan derneğimiz genel kurul toplantısında 2011 yılına ait ÜYE AİDAT miktarını (70.-TL) olarak belirlemiştiniz. Bunu göz önüne alarak aidatlarınızı, hatırlatmaya gerek kalmadan derneğimizin 165 70 30 numaralı posta çeki hesabına havale edeceğinize inancım tamdır.

Derneğimizin çeşitli etkinliklerinde buluşmak dileğiyle, sizlere sağlık ve mutluklar dilerim.

Sayılarımla.

Yayınlanma Tarihi: 25 Aralık 2010 Cumartesi, 13:43

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir