Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Yeni yıl ile birlikte yoğun bir tempo ile çalışmalarımıza başladık ve çeşitli faaliyetler yaparak, okulumuza ve sizlere hizmetler vermeye gayret ettik. Camiamızdan gelen istekleri de dikkate alarak düzenlediğimiz, yurtdışı gezimizi 49 arkadaşımızın katılımıyla 1-10 Mart 2020 tarihleri arasında MİAMİ ve KARAYİP ADALARI’na yaptık.

 

Son derece güzel ve neşeli geçen geziden dönüşümüzde dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Korona Virüs salgını ile karşılaştık ve bilim kurulumuzun önerileri doğrultusunda, 14 gün süre ile kendimizi karantinaya alarak evlerimizden çıkmadık. Çok şükür ki kafilemizdeki arkadaşlarımızda her hangi bir vakaya rastlanmadı.

 

Daha sonrada 65 yaş üstü gurupta bulunanlara önerilen, sokağa çıkmama tavsiyelerine de dikkatle uyarak, evlerimizde yaşamlarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. Yönetimde görev yapan arkadaşlarımızın tamamına yakını 65 yaş üstü gurupta olduğu için bir araya gelme imkânımız yok. Ancak teknolojiden yararlanarak haberleşmekteyiz.

 

Yaptığımız görüşmeler sonunda, dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu zor koşulları dikkate alarak, her yıl 23 Nisanda Edirne Lisesinde yaptığımız “Geleneksel Pilav Günümüzü” 29 Ekim gününe ertelemenin uygun olacağı görüşü ile karara bağladık.               .

 

Diğer yandan camiamızın yayın organı olan, haber bültenimizin 101. sayısının bastırılarak dağıtılmasının da mümkün ve sağlıklı olmayacağı kanısına vardığımız için bültenimizin bu sayısını, web sitemiz aracılığı ile sizlere ulaştırmayı kararlaştırdık.

 

Ülkemizin ve dünyamızın korona virüsü belasından mümkün olduğu kadar kısa bir sürede kurtulabilmesi için bilim kurulumuzun önerilerine tam anlamıyla uymamız gerekmektedir. Tüm camiamızın bu duygularla hareket edeceğine inancımız tamdır.

Sizlere mutlu ve sağlıklı günler diler, derneğimizin etkinliklerinde yine birlikte olmak dileğiyle saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 08 Nisan 2020 Çarşamba, 21:24

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir