Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Kovit- 19 pandemisi nedeniyle, dünyanın ve ülkemizin, yaşamakta olduğu olağan üstü koşullar, üç ayı aşkın bir süredir evlerimizde oturmamızı zorunlu hale getirdi. Bu nedenle etkinliklerimizin bir kısmını ertelemek, bir kısmınıda iptal etmek zorunda kaldık.Ancak bir kısım işlerimizi de teknolojinin bizlere sunduğu olanakları kullanarak yerine getirdik.

Pilav günümüzü, geleneksel Meriç balomuzu, Kırkıncı, ellinci ve altmışıncı yıl mezuniyet anısı plaket törenlerimizi 29 Ekime erteledik. İki yıldır başarı ile yaptığımız İNGİLİZCE KONUŞMA YAZ KAMPIMIZIN bu yıl yapmayı planladığımız üçüncüsünü ve bu yıl ilk kes yapmayı planladığımız MÜZİK YAZ OKULU çalışmasını ise iptal etmek zorunda kaldık.

36 genç kardeşimize vermekte olduğumuz burslar, hiç aksamadan gençlerin banka hesaplarına tam zamanında, vakfımız tarafından  yatırıldı. Her yıl okulumuzda yapılan diploma töreni, içinde bulunduğumuz özel durum nedeniyle yapılamadı. Derneğimizce her yıl okulumuzu derece ile bitiren ilk üç kardeşimize takdim edilen  BAŞARI ÖDÜLLERİ bu yılda derneğimizce yaptırılarak, kendilerine ulaştırıldı.

Son bültenden bu yana geçen üç aylık zaman dilimi içinde maalesef kaybettiğmiz çok değerli arkadaşlarımız da oldu. Hepsine Allahtan rahmet diliyorum, mekânlar cennet olsun.

Bütün bu zor koşullara rağmen,bizler mümkün olduğu oranda,çalışmalarımıza  devam ettik. Derneğimizin 75. Yılından 85. Yılına uzanan on yıllık çalışmalarını, gelecek nesillere belge olarak bırakabilme amacıyla, kitaplaştırdık ve baskıya hazır hale getirdik. İnşallah önümüzdeki üç aylık zaman dilimi içinde baskı işlemlerini de tamamlayarak, sizlere sunulacak hale getireceğiz.

Sizlere, mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir tatil geçirmeniz dileklerimizle saygılar sunuyoruz.

Yayınlanma Tarihi: 27 Haziran 2020 Cumartesi, 17:04

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir