Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Yine üç aylık bir tatil dönüşünde sizlerle buluşmak, mutlukların en güzeli. Umarım iyi bir tatil geçirmişsinizdir.Nisan ayı bültenimizde, içinde bulunduğumuz pandemi koşulları nedeniyle, geleneksel pilav şenliklerini yapmanın mümkün olmadığını, bu nedenlede şenlikleri bu yılı özgü olarak 29 Ekim’e ertelediğimizi bildirmiştik.

Bu kararı alırken önümüzde 7 ay gibi bir süre var, o güne kadar koşullar normale döner diye düşünmüştük. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.  Maalesef beklentimiz gerçekleşmedi. Son veriler gösteriyor ki,vak’asayıları her geçen gün artmakta. Bu koşullarda 29 Ekimde Pilav şenliğini gerçekleştirmek mümkün olmayacak. Şimdiden kesin bir tarih vermek de olanak dışı,mecburen 23 Nisan 2021 tarihini bekleyeceğiz.

Eğer o tarihte koşullar uygun olursa son iki yılın ödüllerini birlikte takdim etmeyi düşünüyoruz. O da mümkün olmazsa her arkadaşımızın “Mezuniyet Anısı Ödülleri”ni Kargo aracılığı ile adreslerine ulaştırmayı planladık.

Okulumuzu 21. Yüzyıl normlarında örnek bir kütüphaneye kavuşturmak için başlattığımız çalışmalarımız devam etmektedir.Sizlerin destekleri ile Kitap kampanyamızda toplanan kitap sayısı 10.000 kitabı aştı. Kampanyaya desteklerinizin artarak devam etmesini beklemekteyiz.

“75.Yılından 85.yılına EDİRNE LİSESİNDEN YETİŞENLER DERNEĞİ” isimli kitabımızın baskısı tamamlandı.

Bu yıl Burs vereceğimiz öğrenci sayısını 40 kişiye çıkarttık. Yarınımızı emanet edeceğimiz bu gençlerden desteğinizi eksik etmeyiniz. Geçen yıl sadece 54 arkadaşımız burs fonumuza destek verdiler. Oysaki biz bu camiada 2350 arkadaşımıza hizmet götürmekteyiz. Hiç olmazsa bir aylık burs tutarıolan 300.-TL. kadar desteği hepinizden bekliyoruz.

Sizlere,sağlıklı ve mutlu günlerdiler, saygılar sunarız.

Yayınlanma Tarihi: 24 Eylül 2020 Perşembe, 11:56

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir