Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sıkıntılı ve üzücü haberlerle dolu geçen üç aylık bir periyot sonrası, yeniden sizlerle buluşmak, gerçekten çok güzel bir duygu. Umut ediyorum ki aşı çalışmaları yaygınlaştıkça ülkemizdeki vak’a sayıları ve dolayısıyla vefatlarda azalacaktır. Yaklaşık 10 aydır yurdumuzda devam eden  covid-19 salgını boyunca ülkemiz insanlarına şifa verme konusunda canla başla çalışan fedakâr Sağlık çalışanlarına şükran borçluyuz,

Bilindiği gibi camiamızda da birçok sağlık mensubu bulunmaktadır. Bunlardan bazıları,çalıştıkları hastahanelerindegörevleri sırasında bu virüsü kaparak hastalandılar. Allaha çok şükür ki tedavileri sonunda sağlıklarına kavuşarak görevlerine döndüler ve yeniden büyük bir özveri ile hastalarına şifa vermeye devam ediyorlar. Dr. ENGİN PALAZ, Dr.HAMİDE PALAZ ve Dr.KEMAL DEMİRKIRAN arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

40 kardeşimize vermekte olduğumuz eğitime destek bursları Ekim, Kasım ve Aralık aylarında aksamadan kendilerine ulaştırıladı.Bu konuda bir kısım arkadaşlarımızdan destekler vakfımıza ulaştıysa da yeterli olduğunu söyleyemeyiz.Destek verenlere, genç kardeşlerim adına şükranlarımızı sunarım.

Ancak 2400 kişilik elyd camiasından sadece ve sadece 32 arkadaşımız evlatlarımıza destek verdi. Geride kalan  2368 arkadaşımızın da enaz diğerleri kadar hayır sever olduklarına inanıyorum. Her halde işlerinin çokluğu nedeniyle vakit bulamadılar. Önümüzdeki günler içinde onların da bu evlatlarımıza enaz bir aylık burs kadar da olsa destek verceklerinden şüphem yok. Allah şimdiden hayırlarını kabul etsin.

Kitap bağış kampanyamız büyük bir başarı ile devam etmektedir. Kampanyada topladığımız kitap sayısı 12.000 kitabı geçti. Bildiğiniz gibi hedefimiz 20.000 kitap. 2021 yılı sonunda bu sayıda ulaşacağımıza inanıyorum.Bağışcı kardeşlerimin hepsine şükranlarımı arz ediyorum.

Camiamız mensuplarına sağlıklı ve mutlu bir yıl diler,saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 24 Aralık 2020 Perşembe, 16:51

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir