Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili  Arkadaşlarım,

Elinizde bulunan bu bülten 32 sahifeden oluşmaktadır. Oysaki ilk bülten sadece 8 sahife idi. Son yedi yıl içinde derneğimizin etkinliklerine paralel olarak bültenimizin sahifeleri de artı. Bu artışın oranı % 400 dür. Sizlerin de yakından izlemekte olduğunuz gibi, derneğimiz bütün teşkilatıyla sizlere daha fazla ve daha kaliteli hizmetler sunmanın gayreti içindedir. Derneğimizin tüm kademelerinde hizmet eden arkadaşlarım, büyük bir özveriyle ve severek bu hizmetleri yerine getirmektedir.

Sizlerden beklediğimiz tek şey, ilgi ve destektir. Kendilerine hizmet verdiğimiz 441 arkadaşımızın hala derneğe üye olmadıklarını üzülerek saptamış bulunuyoruz. Bu arkadaşlarımıza bir mektup yazarak onları üye olmaya davet ettik. Bu sefer bizi üzmeyeceklerine inanıyorum.

Geçtiğimiz iki aylık sürede yaptığımız etkinlik ve çalışmalarla ilgili bilgileri ilerleyen sahifelerde detaylı olarak okuyacaksınız. Yönetim kurullarımız, çalışmalarında başta camiamız mensubu arkadaşlarımıza hizmet ederken, diğer yönden yetiştiğimiz Edirne Lisesine de hizmet etmeye gayret göstermektedir. Bir başka yönden de kültürüyle büyüdüğümüz, feyz aldığımız sevgili şehrimiz, güzel Edirne’mize de elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çaba sarf etmekteyiz.

Tüm Edirne Liselilerin yıl boyunca bekledikleri ”Geleneksel Edirne Lisesi Pilav Şenlikleri”  bu yıl da güzel bir rastlantı olarak hafta sonuna gelmektedir. Tüm arkadaşlarımızla güzel Edirne’mizde ve tarihi okulumuzda buluşmak,  eski günlerdeki gibi hasretle kucaklaşmak bizi çok mutlu edecektir. Umuyorum ki sizler de aynı duyguları taşıyorsunuz.

Arkadaşlarımızdan gelen yoğun istek üzerine bu yıl da,  bir yurtdışı gezi düzenledik. Baltık Ülkelerinin başkentlerine yapacağımız geziyi, yaz aylarına aldık. Çok cazip koşullarla planlanan bu geziyle ilgili açıklamaları, ileriki sahifelerde detaylı olarak bulacaksınız. Bize ayrılan kontenjan sınırlı olduğu için arkadaşlarımızın bir an önce derneğimizle ilişki kurmalarını salık veririm.

Son aylarda arkadaşlarımıza gönderdiğimiz yazı ve bültenlerin bir kısmı maalesef derneğimize geri gelmektedir. Büyük emekler ve maddi kaynaklar sarf edilerek yapılan bu hizmetlerin elinize ulaşamaması da bizleri çok üzmektedir. Lütfen adres ve telefon değişikliklerinizi bize bildiriniz.

Derneğimizin etkinliklerinde buluşma dileğiyle hepinize sağlık ve mutluluk diler, saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 17 Mart 2011 Perşembe, 15:54

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir