Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Ülkemizin en eski sivil toplum kuruluşlarından biri olan ELYD ’nin, 90. Yaşını tamamladığı bu günler de sizlerle birlikte olmak, bu mutluluğu paylamak, geleceğe umutla bakmak ne kadar güzel. Hani okulumuzun marşında bir söz var ya “DÜNYALAR YAŞADIKÇA YAŞA EDİRNE LİSESİ”

Ben, bu gün, camiamızın birlik, beraberlik ve dayanışmasının anıtsal kuruluşu olan derneğimiz için de “DÜNYALAR YAŞADIKÇA YAŞA ELYD” diyorum. Bu derneği kuran ağabeylerimiz ile bu güne kadar gelmesinde emeği geçenleri rahmet, saygı, sevgi ve şükranla anıyorum. Hayatta olanlara sağlıklı uzun ömürler diliyorum.

Geçtiğimiz üç aylık zaman dilimi içinde yine birçok etkinlik yaptık. Bunları ilerleyen sahifelerde okuyacaksınız. Önümüzdeki günlerde de yapmayı planladığımız çok sayıda çalışmamız da bulunmaktadır.

Bu etkinliklerden biride derneğimizin 57. Genel Kurul toplantısıdır. Yaklaşık 20 yıldır elimizden geldiği, gücümüzün yettiği kadar, camiamıza, okulumuza ve Edirne’mize hizmet etmeye gayret ettik. Şu bir gerçek ki bizler artık yaşlandık ve yorulduk. Bayrağı devir alacak daha genç arkadaşlarımızı bekliyoruz.

Arkadaşlarımızdan gelen yoğun istek üzerine düzenlediğimiz İtalya, Fransa, İspanya ve Portekiz’i kapsayan “Kanarya Adaları Gemi turumuz çok güzel geçti. Bir sonraki yurtdışı gezimizde sizleri de aramızda görmek isteriz.

Yeni yılın camiamız mensuplarına ve ailelerine sağlık, mutluluk ve huzur getirmesini diler, saygılar sunarım,

 

 

ATIL ERMAN

Genel Başkan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir