Başkandan Mektup

Sevgili Arkadaşlar,

Güzel geçen bir 23 Nisan kutlamasının ardından büyük bir mutlulukla, yaşamakta olduğumuz kentlere döndük. Edirne Şubemizin yöneticilerine güzel organizasyonları ve misafirperverlikleri için teşekkürler ediyoruz. Son iki ayımızı da her zaman olduğu gibi yine çok yoğun bir şekilde geçirdik. Bir yandan Geleneksel pilav şenliğimizle ilgili hazırlık çalışmalarını yürütürken, diğer yandan yurtdışı gezimizin rezervasyon çalışmalarıyla uğraştık.

Ancak son haftada aldığımız iki acı kayıp haberiyle sarsıldık.Önce derneğimizin eski başkanlarından Sevgili İbrahim Cigercioğulları ağabeyimizi kaybettik.Tam bülteni baskıya gönderirken, çok değerli Burhan Tanış ağabeyimizin acı haberini geldi. Baskıyı durdurarak yeniden düzenledik . Camiamızın başı sağolsun.
Edirne Kitaplığı ve Dokümantasyon Merkezimizle ilgili çalışmalarımıza bu dönemde de devam edildi. Sağ olsunlar arkadaşlarımız bu konudaki ilgi ve desteklerini halen sürdürüyorlar.
Önümüzdeki Mayıs ayında, derneğimiz üye albümünün 9. İlave baskısıyla ilgili çalışmalara devam edeceğiz. Bilindiği gibi daha önce albüm alan arkadaşlarımıza bu ilaveleri ücretsiz olarak göndermekteyiz. Bu güne kadar albüm alamayan arkadaşlarımızın derneğimizle ilişki kurmalarını salık veririz.
Bazı arkadaşlarımız yurtiçi gezimizin bu yıl ne zaman yapılacağını sormaktadırlar. Her yıl Ekim sonunda yaptığımız yurtdışı gezimizi Haziran ayı sonuna aldığımız için, yurtiçi gezimizi de mecburen sonbahara kaydırmak zorunda kaldık.
Yurtdışı gezimize umulanın çok üstünde bir ilgi oldu. Kontenjanımızı %60 artırmamıza rağmen, bazı arkadaşlarımıza aynı koşullarla yer bulamadık. Daha sonraki gezilerimizde birlikte olmak dileğiyle, onlardan özür dileriz.
Sizlerin de takdir edeceğiniz gibi, dernekler üyelerinin ödedikleri aidat ve bağışlardan elde edilen küçük meblağlarla, mensuplarına en iyi hizmetleri vermeye çalışırlar. Üye arkadaşlarımızın aidatları ile birlikte kendilerinin uygun bulacakları miktardaki bağışlarını geciktirmeden derneğimize ulaştırmalarını istirham ederiz.
Derneğimizin çeşitli etkinliklerinde buluşmak dileğiyle, hepinize sağlık ve mutluluklar diler, saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 18 Mayıs 2011 Çarşamba, 06:59

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir