Başkandan Mektup

ELYD Genel Başkanı Atıl ERMAN

Sevgili Arkadaşlar,

Derneğimizin 53. Olağan Genel Kurul Toplantısı 11 Mart 2012 günü yapıldı. Bu genel kurulda, sizlerin güvenine mazhar olarak yeniden seçilmiş olmak bizi onurlandırdı. Yeni bir heyecanla sizlerin güveninize lâyık olmak arzusuyla, çalışmalara başladık. İlk etkinliğimiz olarak, bir süre ara verdiğimiz yemekli toplantımızı yeniden başlattık.

Geleneksel hale gelen yurtdışı gezilerimizin dördüncüsü olan Endülüs gezisi başladı. Siz bu satırları okurken büyük bir olasılıkla kafilemiz İspanya da olacak. Bir sonraki gezimizde sizleri de aramızda görmek isteriz.

Tarihi Edirne Lisesinin 155. Yılında tüm camiamız mensuplarıyla okulumuz bahçesinde kucaklaşmak, o güzel öğrencilik günlerini hatırlayarak, eski dostlarla hasret gidermek, tahmin ediyorum hepimizi mutlu edecektir. Olanaklarınız elveriyorsa pilav gününe mutlaka gelin. Seneye giderim demeyin. Hayatı ertelemenin yararı yok. Bazen geçen yıl birlikte pilav yediğimiz arkadaşımızın daha sonra bu dünyadan göç ettiğini duyuyor ve çok üzülüyoruz. Hepinizi Pilav Gününde görmek bizleri memnun edecektir.

Mayıs ayının son haftasında İstanbul dan Tekirdağ’a bir gezi düzenledik.         26 Mayıs Cumartesi Akşamı Tekirdağ da yapılacak bir törenle değerli büyüğümüz, sevgili ağabeyimiz Ticaret Eski Bakanı Sayın HALİL BAŞOL ‘a ELYD büyük ödülünü takdim edeceğiz. Bu geceye İstanbul dan çok sayıda arkadaşımız katılacaklar. Tekirdağ da yaşayan tüm Edirne Lisesi yetişenlerinin de katılacaklarına tüm kalbimle inanıyorum. Ancak bu yetmez. İsterseniz biz bu geceyi diğer il ve ilçelerdeki arkadaşlarımızın da katılımlarıyla Edirne Liselilerin TRAKYA BULUŞMASI haline getirelim. Tekirdağlı arkadaşlarımız sizleri misafir etmek için sabırsızlanıyorlar.

Derneğimizin yeni bir projesi de Edirne de bir bina satın alarak burada bir ELYD KÜLTÜR MERKEZİ oluşturmaktır. Yönetimimiz bu yeni dönemde diğer etkinliklerine paralel olarak bu konuda da yoğun çalışmalar yapacaktır. Bu proje ile ilgili gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Sevgili dostlar, lütfen üye aidatlarınızı bizim hatırlatmalarımızı beklemeden, derneğimizin üyesi olduğunuz şubesine havale ediniz.

Sağlık ve mutluluk dileklerimizle hepinize saygılar sunarım.

Yayınlanma Tarihi: 12 Nisan 2012 Perşembe, 14:20

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir