EDİRNE LİSESİNDEN HABERLER

Okullar arası halk oyunları yarışmasında Okulumuz halk oyunları topluluğu geleneksel düzenlemesiz ve geleneksel düzenlemeli dallarında Edirne birincisi olarak iki kupa kazandı. Genç kardeşlerimiz Bursa’da yapılacak Marmara Bölge Şampiyonasında Edirne’mizi temsil edecektir.

 

2023-2024 Eğitim öğretim yılı okullar arası satranç müsabakalarında Okulumuz kız satranç takımı Edirne şampiyonluğunu kazanmış ve madalyaları ile birincilik kupasını almışlardır.

2023-2024 Eğitim öğretim yılında “Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Yarışması” il finalleri sınavında Edirne Lisesi 9. 10.  11. Ve 12. Sınıf takımları Edirne il birincisi olarak Marmara bölge finallerinde yarışma hakkı elde ettiler.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Spor il müdürlüğünün katkılarıyla okulumuz tarafından düzenlenen kadim Türk kültüründe baharın gelişini müjdeleyen 21 MART NEVRUZ ŞENLİĞİ kutlaması başarı ile tamamlandı.

 

“LİSELERDE BİLİM UYGULAMALARI PROĞRAMI” kapsamında Trakya Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Fakültesinin öğretim üyelerinden Dr. ERDEM DEMİRÖZ’ ün yönetiminde yapılan “Proje Hazırlama Eğitimi” çalışması başarı ile gerçekleştirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir