GELENEKSEL PİLAV GÜNÜMÜZDE EDİRNE LİSESİNDE BULUŞALIM

167 Yıllık tarihi Edirne Lisesinde 1944 yılından bu yana tam 80 yıldır, her sene geleneksel pilav günü kutlamaları düzenlenmektedir. Bu yılda mezunlarımız yurdun ve dünyanın çeşitli yörelerinden gelerek okulumuzda buluşacaklar ve eski arkadaşlarıyla kucaklaşıp, hasret giderecekler.

Bilindiği gibi pilav şenliğimize katılan arkadaşlarımızdan 40.  50. Ve 60. Mezuniyet yılına ulaşanlara özel plâketler takdim edilmektedir. Ayrıca her sene 22 Nisan Akşamı GELENEKSEL MERİÇ BALOSU yapılmaktadır.

80 yıldır tekrarlanan, bir başka geleneğimiz de Yetişenler ile Lise takımları arasında yapılmakta olan futbol maçıdır. Ayrıca her sene okulumuzun halk oyunları ekibi abla ve ağabeylerini okulumuz bahçesinde Edirne’mizin en güzel oyunları ile karşılamaktadır.

Okulumuzda bu yıl kurulan BALKAN MÜZİKLERİ TOPLULUĞU 22 Nisan günü saat 16.00 da okulumuzda abla ve ağabeylerine bir mini konser sunacaklar. Konser sonrası okulumuz Cemal Gökçe salonundaki Öğrenci kardeşlerimizin eserlerinden oluşan GÖRSEL SANATLAR SERGİSİ ’nin açılışını yapacak ve eserleri izleyeceğiz.

Diğer yandan EDİRNE LİSESİ SENFONİ ORKESTRASI ’da Bu yıl ki pilav şenliğimizde, 23 Nisan günü saat 14.00 da bir konser vereceklerdir. Okulumuz müzesi de şenlik boyunca açık olacak ve sizlerin ziyaretlerinizi bekleyecektir.

Bütün bu açıklamalardan sonra, tek arzumuz sizleri de aramızda görmektir. İnanıyoruz ki sizlerde okulumuzu ve Edirne’yi çok özeldiniz. Pilav şenliklerimizde buluşmak dileklerimizle hepinize selam ve sevgiler sunuyoruz.

Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir